facebook
16. Małopolskie Dni Książki "Książka i Róża"
Loading

    Dzisiaj jest poniedziałek, 19 marca 2018 r.   (78 dzień roku) ; imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   wydarzenia terminarz   |   zapowiedzi   | 

serwis IKP / wydarzenia / zapowiedzi / 16. Małopolskie Dni Książki "Książka i Róża"
O G Ł O S Z E N I A
patronaty IKP16. Małopolskie Dni Książki "Książka i Róża"

(fot. WBP w Krakowie)

7-04-2017

     Kwietniowy weekend 23-24 kwietnia to wielkie święto książki. Z tej okazji Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego zapraszają na kolejną edycję Małopolskich Dni Książki "Książka i Róża". Partnerem wydarzenia jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

     Ideą akcji jest rozwój czytelnictwa w regionie. Projekt przypomina również, że książka może być pięknym podarunkiem. W Małopolskich Dniach Książki rokrocznie bierze udział kilkadziesiąt księgarni i bibliotek z całej Małopolski, organizując w tym czasie wiele imprez związanych z promocją czytelnictwa, promocją autorów oraz nowości wydawniczych.

     Jak co roku z okazji "Książki i Róży" czeka nas wiele atrakcji. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie 23 kwietnia zaprasza na Literacki Piknik Rodzinny, a 24 kwietnia na spotkanie z Beatą Bochińską oraz warsztaty "Jak pisać krytycznie" z Jarosławem Czechowiczem. W całej Małopolsce odbywać się będą warsztaty i spotkania zarówno w księgarniach i bibliotekach.

     Wraz z Partnerem wydarzenia - Krakowskim Biurem Festiwalowym, zapraszamy już od 22 kwietnia na Pl. Św. Marii Magdaleny, gdzie odbywać się będzie Krakowski Kiermasz Książki. Organizatorami Małopolskich Dni Książki "Książka i Róża" są: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie.

O wszystkich wydarzeniach dziejących się w Małopolsce informujemy w serwisach: ksiazkairoza.pl oraz rajska.info

PROGRAM MAŁOPOLSKICH DNI KSIĄŻKI "KSIĄŻKA I RÓŻA"
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

23 KWIETNIA (niedziela) - LITERACKI PIKNIK RODZINNY
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie godz. 13.00-17.00

RAJSKIE WARSZTATY Z BUM! BUM! RURKAMI
23 kwietnia, godz. 13.15

Zajęcia, które pokażą uczestnikom świat muzyki, jakiej dotąd nie znali. Czekają nas wspólne kreatywne zabawy, dużo ruchu oraz nauka gry na niezwykłym instrumencie - Bum Bum Rurkach! To wspaniała rozrywka dla całej rodziny. zapisy: ksiazkairoza@rajska.info

DIY DZIAŁAJ!
23 kwietnia, I tura: godz. 13:30, II tura: 14:30

     Zajęcia przeznaczone dla kobiet 18+, które chcą rozwijać swoją kreatywność, uczyć się nowych rzeczy, a także ułatwiać i upiększać sobie życie wykonując różne proste projekty z wykorzystaniem różnorodnych technik (decoupage, upcycling, paper mache itp). Na zajęciach nauczymy się również wykorzystywać w pełni narzędzia, sprzęty i technologie, które są ogólnodostępne dla każdego. Każda osoba uczestnicząca w zajęciach będzie mogła własnoręcznie stworzyć i zabrać ze sobą wspaniały komplet biżuterii, na który składają się: naszyjnik, broszka oraz pierścionek."

zapisy (do 20 kwietnia): dzialajwarte@rajska.info o treści zawierającej imię, nazwisko i wybraną godzinę zajęć. W tytule maila prosimy wpisać "DIY KSIĄŻKA I RÓŻA"

ODKRYJ PIERWIASTEK MAŁOPOLSKI - Literacka Gra Terenowa
23 kwietnia, godz. 14.00

     Młodzi odkrywcy i badacze podążający śladem tajemniczego wędrowca będą musieli odnaleźć elementy składające się na magiczny pierwiastek Małopolski. Ich droga będzie wiodła przez małopolskie stare zamczyska, niebosiężne góry i najgłębsze jeziora. Będą musieli zmierzyć się ze smokiem i Panem Twardowskim oraz zstąpią do najpilniej strzeżonych komnat klasztornych bibliotek, a wszystko po to by odnaleźć esencję magicznego regionu jakim jest Małopolska.

zapisy: ksiazkairoza@rajska.info

CZARODZIEJE MOGĄ WSZYSTKO
23 kwietnia, godz. 14.30

     Świat magii i czarów obecny w literaturze pobudza naszą wyobraźnię, pomaga w kreowaniu pomysłów, zachęca do fantazjowania. A gdyby tak stać się Czarodziejem? Ale nie takim, który wyczarowuje królika z kapelusza, ale takim, który realizuje swoje cele i sprawia, że marzenia się spełniają. Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się jak można wpłynąć na swoje życie. Będziemy je zachęcać do pracy nad sobą, do rozwijania empatii i asertywności.

Warsztaty poprowadzi dr Wanda Matras-Mastalerz, pracownik Instytutu Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz specjalista w dziedzinie biblioterapii. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 9-12 lat.

zapisy: ksiazkairoza@rajska.info

DRUGIE ŻYCIE KSIĄŻKI
23 kwietnia, godz. 16.00 - 17.00, sala 53

     Wyjątkowa akcja, wielka, bezpłatna wymiana książek, to nie lada gratka dla miłośników literatury. Każdy kto ma w domu prywatną biblioteczkę wie, że sam fakt posiadania książek na półce jest powodem do dumy i radości. I choć wszystkie, z definicji, darzy bezinteresowną miłością, po chwili zastanowienia wskazać mógłby przynajmniej jedną pozycję, w stosunku do której żywi uczucia nieco mniejsze - pochopny zakup, nietrafiony prezent, utwór, z którego się wyrosło, lub który po prostu się znudził. Książka, której nikt nie bierze w ręce traci swą magiczną moc. Znajdź jej więc nowego właściciela.

Gościem socjalnym pikniku będzie o. LEON KNABIT.

Dla najmłodszych czytelników przygotowano także gry sprawnościowe, planszówki 3D a całe rodziny zaprosimy do zabawy przy przestrzennej wersji gry Carcassonne.

24 KWIETNIA (poniedziałek) - SPOTKANIA I WARSZTATY
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

GALA FINAŁOWA KONKURSU "DRZEWO RECENZJI"
24 kwietnia, godz. 10.00

     Celem konkursu jest rozwijanie twórczości literackiej dzieci i młodzieży, ich aktywności twórczej oraz rozbudzanie zainteresowań dzieci i młodzieży czytelnictwem. Wszystkie prace (na specjalnie przygotowanych w tym celu kolorowych karteczkach) zostaną zawieszone na przestrzennym drzewku wyeksponowanym Wypożyczalni i Pracowni dla Dzieci.

SPOTKANIE Z BEATĄ BOCHIŃSKĄ
24 kwietnia, godz. 10.00, Arteteka WBP w Krakowie

Beata Bochińska - historyczka designu, specjalistka zarządzania designem i rozwojem produktu, kolekcjonerka. Autorka metodologii prognozowania trendów stylistycznych z wykorzystaniem profili klienta. Napisała kilkaset artykułów specjalistycznych, raportów i książek poświęconych zarządzaniu designem. Producentka i współautorka filmów dla TV i kontentu dla portali branżowych. Wykładowczyni krytyki designu na Uniwersytecie Warszawskim i zarządzania rozwojem nowego produktu w SGH w Warszawie. Prowadzi dedykowane warsztaty dla firm z tworzenia korzyści biznesowych w oparciu o wykorzystanie designu i szkolenia dla kolekcjonerów i miłośników designu. Jurorka konkursów projektowania usług o zasięgu globalnym (Nowy Jork, Sydney, Kair, Warszawa) w dziedzinach: design, digital media i software design.

Autorka książki "Zacznij Kochać dizajn. Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową".

CZYTAM SOBIE!
24 kwietnia, godz. 10.00, Wypożyczalnia i Pracownia dla Dzieci WBP w Krakowie

Warsztaty czytelnicze, na których dzieci będą czytać i ilustrować książki. gość: ilustrator Marcin Bruchnalski. Jego ilustracje ukazywały się w Misiu, Pentliczku i Bajkach-Grajkach. zapisy: (12) 37-52-256

JAK PISAĆ KRYTYCZNIE?
24 kwietnia, godz. 17.00, Arteteka WBP w Krakowie

     Warsztaty skierowane do osób zajmujących się pisaniem o książkach, redagujących blogi o literaturze, planujących pisanie krytycznych tekstów o książkach. Podczas zajęć omówione zostaną zasadnicze dylematy, trudności, wątpliwości i rozczarowania wynikające z tworzenia tekstu krytycznoliterackiego. Wyjaśniona zostanie istota konstruktywnej krytyki. Będzie można podyskutować na temat tego, komu i w jakiej formie potrzebna jest dzisiaj krytyka literacka. Uczestnicy warsztatów podejmą próbę stworzenia własnego tekstu krytycznego, porozmawiają o pisaniu i redagowaniu opiniotwórczego bloga krytycznoliterackiego.

Warsztaty poprowadzi Jarosław Czechowicz - ur. 1978, absolwent filologii polskiej UJ oraz Podyplomowego Studium Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej UJ. Niezależny recenzent, autor ponad tysiąca omówień współczesnej literatury polskiej i światowej. Autor bloga krytycznoliterackiego "Krytycznym okiem". Na co dzień nauczyciel języka polskiego i wielbiciel Islandii. Współpracuje z mediami i bibliotekami w Polsce przy promocji czytelnictwa.

zapisy: ksiazkairoza@rajska.info

Podróż Kolejami Małopolskimi w tym dniu umilą książki rozdawane przez organizatorów wydarzenia.

red.   

Źródło: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

(fot. WBP w Krakowie)

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Instytut Książki, Izba Księgarstwa Polskiego, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Patronat medialny: TVP3 Kraków, Radio Kraków, Gazeta Wyborcza, Czasdzieci.pl.idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Tylko miłość wie, jak to robić, aby dając innym, samemu się bogacić.
(Clemens Brentano)
marzec  19  poniedziałek
marzec  20  wtorek
[18.00]   (Kraków)
Polscy katolicy w dobie kryzysu w Kościele i 100-lecia odzyskania niepodległości - spotkanie w KKW
marzec  21  środa
marzec  22  czwartek
[...]   (Proszowice)
mija termin składania prac na konkurs "Pisanka wielkanocna"
DŁUGOTERMINOWE:
[wystawa fotograficzna]   Życie zakonne w średniowiecznym klasztorze
[do 30.04.2018]    (MBP Proszowice)
PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowickiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki; 2016 Internetowy Kurier Proszowski
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ