Dofinansowanie do OZE w Gminie Proszowice


Proszowice, 19-04-2017

     Burmistrz Gminy informuje, że Gmina Proszowice rozpoczyna przygotowania do pozyskania dofinansowania na odnawialne źródła energii: instalacje fotowoltaiczne, instalacje solarne, pompy ciepła, piece na biomasę. Pierwsze spotkania odbędą się 23 kwietnia (niedziela) w Proszowicach godz. 16.15 i Klimontowie 18.30. Pozostałe terminy spotkań na plakcie poniżej.

     Poziom dofinansowania wynosi 60% kosztów kwalifikowanych netto. W przypadku zlokalizowania instalacji OZE (fotowoltaika, solary) na dachach bądź elewacji budynków mieszkalnych VAT wynosi 8%. W przypadku zlokalizowania instalacji OZE (solary, fotowoltaika) na dachach budynków gospodarczych bądź gruncie VAT wynosi 23%.

    W związku z tym zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców do składania ankiet - deklaracji udziału w Projekcie. Ankiety są dostępne poniżej jak również w Urzędzie Gminy i Miasta Proszowice w pokoju nr 47 oraz w Biurze Obsługi Interesantów.

Gmina będzie odpowiedzialna za przygotowanie i wdrożenie projektu.

     Mieszkaniec który wypełni ankietę udziału w projekcie powinien podpisać umowę na wykonanie inspekcji technicznej mającej na celu sprawdzenie możliwości budowy źródła OZE, pozwalającej określić rodzaj i moc instalacji OZE i uiścić opłatę na konto wykonawcy inspekcji tj. DOEKO GROPUP Sp. z o.o. wskazane w umowie. Umowy będą udostępnione w Urzędzie Gminy i Miasta Proszowice.

     Wysokość wpłaty zależy od ilości przeprowadzonych inspekcji dla poszczególnych źródeł OZE (instalacja solarna, instalacja fotowoltaiczna, pompa ciepła) i określonej poniżej kwoty za daną inspekcję (można wpłacać za 1,2,3 lub 4 analizy):
 1. instalacja solarna - 246,00 zł.
 2. instalacja fotowoltaiczna - 270,60 zł.
 3. pompa ciepła - 307,50 zł.
 4. piec na biomasę - 259,00 zł
Wszelkie pytania dotyczące strony technicznej przedsięwzięcia można kierować do działu technicznego: tel. 579 075 113 lub mailowo: biuro@doekogroup.pl.

Ankiety uczestnictwa w projekcie oraz umowy na analizę technicznych możliwości budowy źródła OZE można składać w Urzędzie Gminy i Miasta Proszowice ul. 3 Maja 72, 32-100 Proszowice od 24 kwietnia do 19 maja 2017 r.
 • ankieta uczestnictwa w projekcie
 • wzór umowy na analizę możliwości technicznych budowy źródła OZE
  red.   

  Źródło:UGiM Proszowice

  (fot. UGiM Proszowice)
 • Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
  Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/wydarzenia/zapowiedzi/20170419ugim_oze/art.php